Doktorunuza Sorun ÇamlıcaDent Online Randevu

all on 4

Travma, trafik kazası, kanser, ileri periodontal harabiyet, diş çürükleri, yaşlılık v.b. durumlarda çene kemiklerinde ciddi kayıplar oluşur. Aşırı rezorbe kretlere implant uygulamak oldukça zorlaşır.

Üst çenede arka bölgede maksiller sinüsün aşırı sarkık olduğu durumlarda bu alana normal koşullarda kemik tozu ilavesini takiben implantlar uygulanır. Bu hem ikincil bir cerrahi işlem oluşturması açısından hem de süreci uzatması açısından dezavantaj oluşturabilmektedir.

Alt çene kemiğinde ise arka bölgede yer alan alt çene sinir hattının kemiğin aşırı rezorbe olduğu durumlarda, kret tepesine yaklaşması sonucu implant uygulamak için yeterli kemik kalmamaktadır.

Her iki durumda da arka bölgelere implant yerleştirmek zorlaşmaktadır. Bu durumlarda ya ön bölgelere yerleştirilecek implantlardan destek alan hareketli bir protez yapılacak ya da bu alanlara yakın olan kemik içerisine implantların açılı yerleştirilmesi ile totalde 4 implanttan destek alan sabit protetik bir tedavi yapmak mümkün olacaktır. Bu dişler genellikle porselenden olur ve de sabittirler.

All on 4 adı verilen bu tedavi tek aşamalı yada iki aşamalı olabilir. Bu, hastanın kemik yapısı, operasyon tipi ve de laboratuar şartlarının uygunluk durumlarına göre değişkenlik gösterir.

 

Hızlı ve Kolay Randevu Alın

Hemen Randevu Almak İçin 0216 520 20 98