ALL ON FOUR İMPLANT UYGULAMASI

Yaşam kalitesini doğrudan etkileyen ağız ve diş sağlığında hasta memnuniyetini arttıran tedavi yöntemleri her geçen gün artıyor. All On 4 veya All On Four olarak tanımlanan dörtlü implant tedavisi ile tam dişsiz hastalar sabit dişlere kavuşuyor.

All On Four İmplant Tedavisi Nedir?

Hiç dişi olmayan hastalara uygulanan All On 4 implant tedavisi, cerrahi operasyonla yerleştirilen 4 adet implant üzerine sabit tam çene protetik restorasyonun uygulanmasını sağlayan bir prosedürdür.

Hangi Durumlarda ve Nasıl Uygulanır?

Dental implant operasyonuna engel teşkil edecek herhangi bir rahatsızlığı olmayan, yeterli kemik hacmine sahip ve tüm dişlerini kaybetmiş (tam dişsiz) hastalara uygulanmaktadır.

Tedavi öncesi detaylı bir klinik ve radyolojik muayene yapılır. Geleneksel implantlardan farkı ağız içinde konumlandırılma şeklidir. Cerrahi ve diş protezi işlemlerini kapsayan bir prosedür olup tedavi günü hastaya 4 adet dental implant yerleştirilir. Dental implantlar üzerine geçici diş protezi sabitlenir ve hasta aynı gün geçici diş protezlerini kullanmaya başlar.

Ön çene kemiğinin en kalın olduğu bölgeye 90 derecelik açı ile 2 implant, arka çene kemiğine de 45 derecelik açı ile 2 implant yerleştirilir. Sonraki adım implantlar üzerine köprü veya kronlar yerleştirmedir.

Tedavi Ne Kadar Sürer?

Lokal anestezi altında yapılan bir işlem olan All On 4 implant tedavisinde geçici protezler aynı gün, kalıcı protezler ise 3 ay sonra yerleştirilir. Tedavi süresi planlanan tedavi gününden itibaren 3 aydır.

Avantajları Nelerdir?

 • Başarı oranı son derece yüksek bir tedavi şekli olan All On 4, tam dişsiz hastaların sabit dişlere kavuştuğu bir prosedürdür.
 • 3 ay gibi kısa bir sürede hastalar sabit dişlerine kavuşur ve sağlıklı bir ağız yapısı ile yaşamlarına devam eder.
 • Tamamen dişsiz kalmış veya dişsiz kalma ihtimali olan bir hasta için geleneksel implant tedavisine göre daha ekonomiktir.
 • Kemik kaybını önlemede etkilidir.
 • İyileşme süreci kısa ve ağrısızdır.
 • Konuşma ve çiğneme fonksiyonları düzelir.
 • Estetik olarak hastanın kendine olan güvenini arttırır.

Yaşanabilecek Olası Problemler Nelerdir?

Tedavinin başlangıcından itibaren hastaların hiç dişsiz kalmadığı All On 4 implant tedavisi, klinik ortamda uzmanlar tarafından yapılan bir işlemdir. Kısa sürede yapılan en başarılı implant tekniği olup herhangi bir problemle karşılaşılmaz. Yeterli kemik ve dişeti dokusunu olmadığı hastalarda kemik ve doku oluşturma işleminden sonra tedaviye başlanır. Geçici protez kullanma döneminde protezlerde kırık oluşursa olası implant kaybını önlemek için hemen diş hekimine gidilmelidir.

BİZE ULAŞIN

 • Adres

  Hacı Arif Bey Sokak No:41 Kısıklı – Üsküdar / İSTANBUL

 • Telefon

  0 216 520 20 98
  0 545 589 00 58/Whatsapp

 • Çalışma Saatlerimiz

  Hafta içi: 09:00 – 19:00 / Cumartesi: 09:00 – 17:00

Çamlıcadent
WhatsApp ile gönder