ÇOCUK KANAL TEDAVİSİ

Çocuklarda kanal tedavisi uzmanlık gerektiren hassas bir konudur. Kalıcı dişler gibi köklü dişler olan süt dişlerindeki çürüklerin ilerlemesi; gece ağrısı, soğuğa karşı hassasiyet ve şişlik gibi sorunlara neden olabilir. Bu gibi durumlarda süt dişlerine kanal tedavisi önerilmektedir. Beslenme, ağız yapısı ve diş bakımının belirleyici faktörler olduğu diş çürükleri, yetişkinlere göre çocuklarda çok daha yaygın olarak görülür. Erken diş kayıplarının önüne geçen kanal tedavisi, süt dişleri yanında sürekli dişlere de uygulanan bir tedavidir.

Çocuklarda kanal tedavisi kısa süreli bir işlemdir. Daimi dişlere rehberlik eden süt dişlerinin, alttan gelecek olan dişlere zarar vermediği sürece ağızda tutulması önemlidir. Bu süreyi uzatmak için kanal tedavisi önerilmektedir. Çocuklarda kanal tedavisinde kullanılan dolgu maddesi süt dişlerine özel bir maddedir. Bakteri temizliğinden sonra dolgu maddesi uygulanarak süt dişlerinin çok daha uzun süre ağızda kalması sağlanır.

Tedavi Sürecinde Görülebilecek Olası Problemler Nelerdir?

Kanal tedavisi sonrası herhangi bir problem yaşanmaz. Nadir olarak kalıcı dişler sürerken kanal tedavisi yapılan bölgede kızarıklık veya şişlik görülebilir.

BİZE ULAŞIN

 • Adres

  Hacı Arif Bey Sokak No:41 Kısıklı – Üsküdar / İSTANBUL

 • Telefon

  0 216 520 20 98
  0 545 589 00 58/Whatsapp

 • Çalışma Saatlerimiz

  Hafta içi: 09:00 – 19:00 / Cumartesi: 09:00 – 17:00

Çamlıcadent
WhatsApp ile gönder