TOTAL PROTEZ

Tüm dişlerin kaybedildiği durumlarda total-tam protez tedavisi yapılmalıdır.

Total diş protezi veya diğer adı ile tam diş protezi, dişlerin tamamını kaybetmiş hastalara uygulanan bir tedavi şeklidir. Diş eti hastalığı veya yaygın diş çürüklerinin neden olduğu hoş olmayan görünüm durumlarında çürük dişler çekilir ve yerine total protezler yapılarak çiğneme ve konuşma fonksiyonu geri kazandırılır. Vücut sağlığı, çiğneme ve konuşma fonksiyonu için eksik dişlerin tamamlanması son derece önemlidir.

Diş çene muayenesi diş hekimi tarafından yapılır ve protezi destekleyip desteklemediği tespit edilir. Görünüşün nasıl en iyi şekle getirileceğine karar verilir. Ön dişlerin ne kadar görüneceği, yüz ve ağız yapısına göre ve hastanın beklentileri doğrultusunda belirlenir.

Avantajları Nelerdir?

Tam protezler iyi yapıldığında yemek yeme ve konuşma fonksiyonları son derece rahattır. Total protez, ağız kenarı kırışıklığını önlemekte, yanak sarkmasının önüne geçmektedir. Tam proteze alışmak her ne kadar zaman alsa da, gülümsemeyi yerine getiren, yemek yeme ve konuşma fonksiyonlarını düzelten bir diş tedavisi olarak yaşamı olumlu şekilde etkilemektedir.

BİZE ULAŞIN

 • Adres

  Hacı Arif Bey Sokak No:41 Kısıklı – Üsküdar / İSTANBUL

 • Telefon

  0 216 520 20 98
  0 545 589 00 58/Whatsapp

 • Çalışma Saatlerimiz

  Hafta içi: 09:00 – 19:00 / Cumartesi: 09:00 – 17:00

Çamlıcadent
WhatsApp ile gönder