İMPLANT MERKEZİ

Eksik dişler gerek sağlık gerekse estetik açıdan sorun oluşturan bir durumdur. Hızla gelişen teknoloji ile modern diş hekimliğinde kullanılan tedavi yöntemleri artık değişti. Üzerine protez yapılan titanyum vida sistemleri ile komşu dişlere zarar vermeden eksik dişler tamamlanıyor. Diş kökü gibi görev yapan dental implant, protezin ağza adaptasyonunu sağlıyor ve doğal diş konforunda bir kullanım oluşturuluyor.

ÇENE CERRAHİSİ

Yüzün tam merkezinde bulunan ağız ve dişler, en küçük kusurların bile dikkat çektiği bölümlerdir. Gerek estetik gerekse işlevsel olarak ağız, diş ve çene bölgesinde yapılan cerrahi uygulamalar, çene cerrahisi birimi kapsamında yapılan operasyon ve ameliyatlardır.

PERİODONTOLOJİ (DİŞ ETİ HASTALIKLARI)

Periodontal hastalıklar, erişkinlerde diş kayıplarının büyük bir çoğunluğundan sorumludur. Erken dönemde teşhis edildiklerinde tedavisi kolay ve sonuç son derece başarılıdır. Diş eti hastalıkları ve iltihabından çene kemiği erimesi ve ileri derece enfeksiyonlara kadar geniş bir alanda incelenir.

ENDODONTİ (KANAL TEDAVİSİ)

Kanal tedavisi (Endodonti), ölü, ölmekte olan veya hasar görmüş sinir (Pulpa) veya iltihaplı diş pulpası durumlarında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Diş sağlığı için kullanılan uygulamalardan biri olan Endodontoloji veya Endodonti, hasar görmüş veya iltihaplanmış dişin eski formuna kavuşması için uygulanmaktadır.

PEDODONTİ (ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ)

Latince kökenli bir kelime olan pedodonti, “çocuk” anlamını olan “pedo” ve “diş” anlamı olan “donti” kelimelerinden oluşmaktadır. Çocuk diş hekimliği bölümü olup koruyucu önlemler daha ağır basar.

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Birçok insanın başvurduğu yöntemlerden olan estetik diş hekimliği uygulamaları günümüzde oldukça çeşitlenmiş durumdadır. Giderek gelişen teknoloji sayesinde estetik diş hekimliğinin fonksiyonelliği artmış, kişinin gülüşünü daha güzel hale getirmek için tedavi edici yöntemler yanında estetik uygulamalar da çoğalmıştır.

PROTEZ

Sağlıklı bir yaşam için son derece önemli olan dişler birçok sebeple kaybediliyor. Yeteri kadar temizliğine dikkat edilmemesi sonucu diş çürükleri meydana gelebildiği gibi, kaza veya başka nedenlerle diş kayıpları yaşanıyor. Halk arasında takma diş veya hareketli diş olarak tanımlanan diş protezi, sabit ve hareketli protezler olarak çeşitleri ile diş tedavileri arasında en son tercih edilen tedavi şeklidir.

ORTODONTİ

Yunanca bir kelime olan Ortodonti, “orto” düzgün ve “odons” diş kelimelerinden oluşmakta olup, uyumsuz ve çapraşık dişlerin tedavisini yapan diş hekimliği branşıdır.

Günümüzde ortodontik problemlerin tedavisinde birçok yöntem kullanılıyor. Muayene sonrası hastanın ortodontik tedavi ihtiyacına göre en uygun tedavi şekli belirlenir.

BİZE ULAŞIN

 • Adres

  Hacı Arif Bey Sokak No:41 Kısıklı – Üsküdar / İSTANBUL

 • Telefon

  0 216 520 20 98
  0 545 589 00 58/Whatsapp

 • Çalışma Saatlerimiz

  Hafta içi: 09:00 – 19:00 / Cumartesi: 09:00 – 17:00

Çamlıcadent
WhatsApp ile gönder