ZİGOMA İMPLANTI

Elmacık kemiği yani zigoma implantı, üst çenede standart diş implantına imkan vermeyecek derecede kemik erimesi olan kişilere yapılan bir işlemdir.

Üst çene kemiği kaybı olan hastalarda implant uygulanacak bölgeye zigoma implantı uygulaması yapılabilir. Sinus tabanının yükseltilmesi ve kemik greftlerinin uygulanması işlemi olup tedavi süresi uzun ve zahmetlidir. Zigoma implantları normal implantlar gibi olup onlardan uzundur. Genel anestezi veya lokal anestezi ile yerleştirilir.

Avantajları ve Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Hastanın erimiş üst çene kemiği zigomatik implantlar sayesinde normal fonksiyonlara sahip olur ve hastanın yaşam kalitesi yükselir.

Tecrübeli cerrahlar tarafından kapsamlı navigasyon teknikleri kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir. İleri derecede kemik rezorbsiyonunda, kaza ve kanser hastalığı gibi nedenlerle premaksillada geniş rezeksiyonlar uygulanan hastalarda yüksek başarı oranı ile tercih edilmektedir.

Operasyondan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedavi sonrası verilen ilaçlar düzenli kullanılmalı, birkaç gün sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Geçici protezlerde kırık oluşmaması için diş hekiminin uyarıları dikkate alınmalıdır.

BİZE ULAŞIN

 • Adres

  Hacı Arif Bey Sokak No:41 Kısıklı – Üsküdar / İSTANBUL

 • Telefon

  0 216 520 20 98
  0 545 589 00 58/Whatsapp

 • Çalışma Saatlerimiz

  Hafta içi: 09:00 – 19:00 / Cumartesi: 09:00 – 17:00

Çamlıcadent
WhatsApp ile gönder