ZİRKONYUM

Zirkonyum tedavisi, beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılarak estetik bir gülüş için doğala en yakın estetik seçeneklerin sunulduğu uygulamalardır.

Hangi Durumlarda ve Nasıl Uygulanır?

Beyazlatma yöntemleri ile sonuca ulaşılamayan ileri derece renkleşmelerde, genetik yapı renkleşmelerinde, eski dolgulu dişlerde, aşırı madde kaybına uğramış dişlerde, ayrık veya az çapraşık diş sorunlarında ve köprü veya kaplama yanında ön dişlerde gülüş estetiği düzenlemelerinde kullanılır.

Zirkonyum, saf mineral halinden alınarak zirkonya seramiği adı verilen bir malzemeye dönüştürülür. Dönüşüm tamamlandıktan sonra özel fırınlarda işlenir ve metal desteksiz kaplama olarak kullanılır.

Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Işık geçirgenliği ile son derece doğal dişlere kavuşmayı sağlayan zirkonyum tedavisi, diş etlerinde koyu renk oluşturmaz. Orijinale yakın bir görünüm elde edilir. Dişeti ile uyumlu olup metal barındırmadığından dolayı dişeti sağlığını tehdit etmez. En doğal ve gerçeğe en yakın bir kaplama türüdür. Çıkma ya da kayma riski yoktur. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Herhangi bir dezavantajı yoktur.

BİZE ULAŞIN

 • Adres

  Hacı Arif Bey Sokak No:41 Kısıklı – Üsküdar / İSTANBUL

 • Telefon

  0 216 520 20 98
  0 545 589 00 58/Whatsapp

 • Çalışma Saatlerimiz

  Hafta içi: 09:00 – 19:00 / Cumartesi: 09:00 – 17:00

Çamlıcadent
WhatsApp ile gönder