METAL PORSELEN TEDAVİSİ

Tamamen kaybedilmiş, aşınmış, çürümüş veya doku kaybına uğramış dişlerde, eksik dişleri tamamlamak ve estetiği geri kazandırmak için uygulanan bir tedavi şeklidir. Metal destekli kuronlarda dişin kaplanabilmesi için yeterli yapıya sahip olması gerekir. Kuronu desteklemeyen yapıdaki dişlere kanal tedavisi yapılır ve kanal içine post&core yapılarak kuron uygulamasını destekler hale getirilir.

Yaşanabilecek Olası Problemler Nelerdir?

Kuronlar yapıştırıldıktan sonra hassasiyet veya bir rahatsızlık hissedilmez. Isırma durumunda ağrı veya hassasiyet hissediliyorsa, kron yüksekliğinden kaynaklanan bu sorun diş hekimi tarafından kolayca giderilir.

Nadir olarak görülen porselen diş kırılmalarında kırık küçük ise kuronlar ağız içinde tamir edilir. Büyük kırıklarda kuronun yenilenmesi gerekebilir.

Kroşe Bağlantılı Protez Tedavisi Nedir?

Hareketli protez uygulamalarında eksik dişlerin fazla olması durumunda kroşe bağlantılı protez tedavisi tercih edilmektedir.

Hangi Durumlarda ve Nasıl Uygulanır?

Kroşe adı verilen metal uzantılarla eksik dişler diğer dişlere tutunarak pozisyon alır. Kroşe bağlantılı protez eksik dişlerin fazla olması veya destek alabilecek azı dişlerin bulunmaması durumunda kullanılmaktadır.

Kancalı parsiyel protezler olarak ta bilinen kroşe bağlantılı protezlerde yapılan dişler mevcut dişlere kroşe adı verilen metallerle tutunur.

Hiçbir zaman çürümeyen kroşe bağlantılı protez dişler, gülümseme sırasında hoş bir görüntü oluşturmaz.

BİZE ULAŞIN

 • Adres

  Hacı Arif Bey Sokak No:41 Kısıklı – Üsküdar / İSTANBUL

 • Telefon

  0 216 520 20 98
  0 545 589 00 58/Whatsapp

 • Çalışma Saatlerimiz

  Hafta içi: 09:00 – 19:00 / Cumartesi: 09:00 – 17:00

Çamlıcadent
WhatsApp ile gönder