İMPLANT ÜSTÜ PROTEZ

Sabit ve hareketli protez çeşitleri ile implant üstüne yerleştirilen protezler implant destekli protezlerdir.

Tamamen dişsiz ağızlar için mükemmel bir diş tamamlama yöntemi olan implantlardan destek alınarak sabit veya hareketli protezler yapılabiliyor. Hareketli protezlerin tutuculuğunu arttıran implantlar, çene kemiğine yerleştirilen titanyum yapay diş kökleri olarak köprü ya da kurona sabit destek vazifesi görüyor. Tek veya çok sayıdaki diş eksikliğinde sağlam ve dayanıklılığı yanında vücuda mükemmel adaptasyonu ile implantlar tercih ediliyor.

Hangi Durumlarda ve Nasıl Uygulanır?

İmplant üstü sabit protezler, kullanımı zor olan hareketli protezler yerine bakımı ve kullanımı çok daha kolay ve konforlu olan protez çeşididir. Hasta tarafından çıkarılabilecek şekilde tasarlanan hareketli protezler de doğal dişe en yakın protezler olarak tercih edilmektedir.

Hiç dişi olmayan veya kısmi diş eksikliği olan hastalara uygulanır. Laboratuvar ortamında kişiye özel ve doğal diş yapısına uygun şekilde hazırlanır.

Avantajları Nelerdir?

Kemik dokusunun erimesini engelleyen implant üstü protezler, komşu dişleri aşındırmayan, gülüş ve estetik görünüm kaygısını ortadan kaldıran ve sağlamlığı ile uzun yıllar sorunsuz kullanılan protez türüdür.Ortalama 3-6 seansta tamamlanan bir tedavi şekli olup operasyon sırasında veya sonrasında herhangi bir problem yaşanmaz.

BİZE ULAŞIN

 • Adres

  Hacı Arif Bey Sokak No:41 Kısıklı – Üsküdar / İSTANBUL

 • Telefon

  0 216 520 20 98
  0 545 589 00 58/Whatsapp

 • Çalışma Saatlerimiz

  Hafta içi: 09:00 – 19:00 / Cumartesi: 09:00 – 17:00

Çamlıcadent
WhatsApp ile gönder