Doktorunuza Sorun ÇamlıcaDent Online Randevu

Günümüz diş hekimliği eskiye nazaran çok farklı. Sadece ağrıyan ve eksilen dişlerin tedavileri yapılmıyor. Gelişen teknoloji, görsel iletişim araçlarının çoğalması, toplulukların özçekimlerle sürekli birbirleri ile iletişim halinde olması neticesinde yüz estetiği oldukça önemli bir hale gelmiştir. Yüz estetiği denilince ilk akla gelen unsurlardan biri de dişlerdir. Gülümsemek hem gülen kişiyi hem de karşıda ki kişiyi mutlu eder. Pozitif enerji kaynağıdır. Fakat gülümsemek içinde güzel dişlere sahip olmak gerekir. Aksi taktirde karşımızda ki kişi gülümsememizden ziyade dişlerimizin şekline dikkati takılır ve bu mutluluktan ziyade negatif bir enerji oluşturur. Güzel ve sağlıklı dişlere sahip olmak şeker ve türevi besinlerin oldukça yoğun tüketildiği günümüzde o kadar da kolay olmamaktadır. Çok hızlı bir sürede dişlerimiz çürümekte ve güzelliğini yitirmektedir. Bununla birlikte dişlerde çarpaşıklık toplumumuzda oldukça yaygın görülmektedir. Çarpaşık dişlerde bizi özgürce gülümsemekten alıkoyar. Tüm bu sebeplerden dolayı diş hekimliğinde estetik tedaviler çok önemli bir hale gelmiştir.

Estetik diş tedaviler sıralanacak olursa ;

  • Lamine Veneers (Porselen Yaprakçıklar)
  • Zirkonia (Zirkonyum altyapılı diş tedavisi)
  • e-Max
  • Empress
  • Kompozit Veneers
  • Bleaching (Beyazlatma)
  • Philips Zoom Whitening (Philips Zoom Beyazlatma)

Lamina Veneers

Dişlerin yalnızca dış yüzeylerinde aşındırma yöntemi ile minimum miktarda kesimleri yapılarak bu alanlara laboratuarda hazırlanan istenilen renk, şekil ve boyutta porselen yaprakçıkların yapıştırılması işlemidir.

Oldukça estetik sonuçlar verir, yüksek memnuniyet yaratır. Minimal kesim olduğu için dezavantaj değildir fakat hassas bir tedavi şeklidir, dikkatli kullanım gerektirir.

Zirkonia

Dişlerin tüm yüzeylerinden gerekli miktarlarda kesim yapılarak ölçüleri alınır. Laboratuar ortamında zirkonyum bloklar bilgisayar destekli makinalar yardımı ile kesilir hastanın dişine özel ebatlara getirilir. Yapılan bir kaç prova sonrasında ışık geçirgenliği olan dişeti ile maksimum uyumlu, istenilen renk, şekil ve boyutlarda dişler elde edilir.

Oldukça estetik sonuçlar verir, yüksek memnuniyet yaratır. Dişlerde kesime sebep olması dezavantajıdır.

 

Hızlı ve Kolay Randevu Alın

Hemen Randevu Almak İçin 0216 520 20 98