Doktorunuza Sorun ÇamlıcaDent Online Randevu
Philips Zoom Whitespeed

 

Philips Zoom Whitespeed

Daha beyaz dişlere sahip olmak mümkün. Profesyonel diş beyazlatma ile dişler 8 tona kadar beyazlamaktadır. Ofis tipi bleaching, diş doktorunun ofisinde hastasına ortalama 1 saatlik bir süre içerisinde bir cihaz yardımı ile beyazlatıcı ajanın dişlere tatbiki ile olmaktadır. Bu sürenin sonunda hastanın daha beyaz dişlerle klinikten ayrılır.

Ofis tipi bleaching hızlı, rahat, kesin çözümdür. Hastanın geceleri plaklarla uğraşmasına gerek kalmaz, unutulması gibi istenmeyen durumları ortadan kaldırır, hekim kontrolünde uygulanır, ağrısızdır.

Philips Zoom Whitespeed, Amerikada en iyi beyazlatma sistemi olarak seçilmiştir. Ort. 45 dk’da 8 tona kadar dişlerde beyazlama sağlar. Ülkemizde de kullanılmakta olan bu sistem diş beyazlatma için oldukça başarılıdır.

 

diş beyazlatma

Diş Beyazlatmak Zararlı mıdır ?

Diş beyazlatma işlemi, hekim kontrolünde uygulandığında diş ve çevre dokularına herhangi bir zarar vermez. Diş minesi içerisinde depolanmış artıkların uzaklaştırılmasını sağlar, tübülleri açar, dişin sahip olduğu beyazlığı ortaya çıkarır. Fakat bilinçsiz kullanımlarda ilaç içerisinde yeralan etken madde diş ve çevre dokularında istenmeyen zararlı etkiler oluşturabilir.

diş beyazlatma

Ev Tipi Beyazlatma Ne Kadar Başarılı ?

Evde hastanın geceleri plak yardımı ile dişlerini beyazlattığı sistemdir. Hasta ort. 2 hafta boyunca her gece yatmadan evvel plak içerisine dişlerin oturduğu yüzeylere ilacı sıkarak dişlerine tatbik eder. Gece boyunca ilaç dişlere nüfuz eder. Ağrı yapabilir, hastanın uyanmasına sebep olabilir. Konfor açısından biraz dezavantajı vardır. Ofis tipi beyazlatma kadar dişlerde beyazlama olmaz. Düzenli uygulanmadığı taktirde etkisi görülmez.

Add Comment